Актуелно24

Креацијата на Гучи, во која Келиен Конвеј ја славеше инаугурацијата на претседателот Доналд Трамп, чини 3.600 долари. Елегантната облека, меѓутоа, не ја спречи ...
сите 14 | | | веќе видена

Македонците во Албанија и покрај сите ветувања што ги добиваа од досегашните влади во Тирана, не добија ништо од онаа што им беше ветено и од онаа што им следи ...
сите 100 | | | веќе видена

Култниот британски музички гениј Дејвид Боуви, кој почина во јануари минатата 2016 година, е добитник на престижната музичка награда Греми во категоријата ...
сите 47 | | | веќе видена

Најмалку 18 цивили загинаа во авганистанската провинција Хелманд во воздушните удари на меѓународната коалиција кон крајот на минатата седмица, објави Мисијата ...
сите 2 | | | веќе видена

Кошаркарите на Карпош Соколи во вторник ќе го пречекаат АБА шампионот Црвена звезда, но прашање е дали и колку публика ќе има во арената „Борис Трајковски“. ...
сите 95 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во неделата ја бранеше својата прва операција на протерување на илегалните имигранти, особено престапниците, што ...
сите 20 | | | веќе видена

next