Актуелно24

Поранешниот директор на ФБИ Џејмс Коми се согласи јавно да сведочи за руското мешање во претседателските избори што се одржаа минатата година, објавија ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во Аман оствари средба со генералната директорка на УНЕСКО Ирина Бокова, на која е разговарано за ...
сите 140 | | | веќе видена

Франција ја поздрави одлуката на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, да му го додели мандатот за формирање влада на Зоран Заев. Според ...
сите 71 | | | веќе видена

Јапонската влада во петок го усвои законот кој на царот Акихито ќе му овозможи абдикација следната година. Акихито со години има проблеми со здравјето и ...
сите 11 | | | веќе видена

Апелациониот суд во Франција му наложи на францускиот бизнисмен Бернард Тапи да ги врати сите 404 милиони евра, колку што со одлуката на Арбитражниот суд му ...
сите 10 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и мандатар Зоран Заев во петок ги почнува разговорите за состав на нова влада, најпрво со лидерот на ДУИ Али Ахмети. Според најавите, се ...
сите 251 | | | веќе видена

Криминалецот Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла Тиранската платформа и дека ќе престане со антидржавната и антинационална политика. Зоран Заев веќе нема ...
сите 216 | | | веќе видена

next