Актуелно24

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск на почетокот од Самитот во Рим, по повод 60-годишнината од основачките договори на Европската унија ги повика ...
сите 32 | | | веќе видена

Шеснаесет годишно момче од гостиварското село Неготино, полошко, претрпело силен струен удар и паднало во бессознание по обидот да ја затвори вратата од 110 ...
сите 23 | | | веќе видена

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ посочи дека СДСМ е дувло и синоним за криминал. Тоа, јавноста повторно го видело кога биле фатени дилери блиски до криминогеното ...
сите 62 | | | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент (ЕП), Иво Вајгл, во саботата во изјава за МИА демантира дека тој за некој медиум изјавил нешто во ...
сите 143 | | | веќе видена

Лорд Мајкл Хезлтајн, поранешен политичар, пратеник и вицепремиер од британската Конзервативна партија, изјави дека како резултат на Брекзит, Германија ќе биде ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на САД Доналд Трамп ја обвини Демократската партија за неуспехот на неговиот закон за здравство, соопшти во саботата BBC. Законот беше повлечен ...
сите 155 | | | веќе видена

Кандидатот на владејачката коалиција за претседател на Србија, Александар Вучиќ, се уште има најголем рејтинг меѓу гласачите, дури 53,3 отсто од анкетираните ...
сите 29 | | | веќе видена

СДСМ потсетува дека сите политички партии и институции мора да им отворат пат на демократските процеси во Македонија, бидејки тоа е избор на граѓаните. ...
сите 185 | | | веќе видена

Талат Џафери е кандидат за претседател на македонскиот парламент, откако ДУИ, СДСМ, Алијанса за Албанците и Движењето Беса ги усогласија своите ставови. Тој ќе ...
сите 225 | | | веќе видена

Глобалната акција „Часот на планетата Земја“ ќе биде одбележан во сабота со повеќе манифестации низ цела Македонија. Градот Скопје во периодот од 20:30 до ...
сите 95 | | | веќе видена

Натпреварот помеѓу Италија и Албанија во квалификациите за Светското првенство во Русија беше во прекин поради дивеењето на албанските навивачи на стадионот во ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација во Вадиц ја забележа првата победа во квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Русија. Во 5.коло, ...
сите 60 | | | веќе видена

next