Актуелно24

Три судења за познати случаи утре се закажани во Кривичниот суд. Напад во Собранието Првото судење е за нападите во Собранието од 27 април. Минатото рочиште ...
сите 61 | | | веќе видена

Врховниот суд напладне ќе одржи продолжение на Општата седница, на која ќе се разгледува рефератот по правното прашање „Дали доказите кои се стекнати на ...
сите 82 | | | веќе видена

Северна Кореја потврди во понеделник дека успешно лансирала балистичка ракета од среден дострел за конечно да ја потврди способноста од наведување на нуклеарни ...
сите 106 | | | веќе видена

Директорката на Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ денеска ќе биде одликувана со Витез од државниот ред за заслуги, престижно признание, кое ...
сите 23 | | | веќе видена

„Новата Влада ќе ја зголеми за 100 пати државната поддршка за домашните претпријатија и ќе овозможи реални странски инвестиции, наместо досегашните уништувачки ...
сите 149 | | | веќе видена

Партискиот врв на ВМРО-ДПМНЕ, денес присуствуваше на отворањето на новиот објект на Филхармонија, зграда, која според некои информации е пуштена во употреба ...
сите 149 | | | веќе видена

Министерката за култура во заминување, Елизабета Канческа Милевска пред отварањето на новата филхармонија на новинарско прашање одговори дека не го познавала ...
сите 20 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по 30. минутното доцнење на отварањето на новата сала во филхармонијата беше пречекан со аплауз. Со неговото доцнење, ја ...
сите 149 | | | веќе видена

next