Болест на правосудниот систем

3 копии

Сенаторите на УКИМ да ја преземат одговорноста и да ја повторат постапката за избор на ректор, бара Независниот академски синдикат. Од таму велат дека овој ...
| | веќе видена | слични

Да се повтори постапката за избор на Ректор на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, но овој пат согласно законските процедури и основните начела на фер и ...
| | веќе видена | слични

Пред десетина дена малку подзаборавениот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој се обиде да му се спротистави на хибридниот режим, сам без никаква помош, направи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Начинот на кој бил избран Тимчо Муцунски за асистент-докторант на правниот факултет е правно контроверзен. Кога на 26.10.2015 година Наставно научниот совет на ...
| | веќе видена | слични

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во денешното соопштение наведува дека при составување на ранг листата на слушатели за прием во почетна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

14 кандидати преку отворено писмо до медиумите се жалат дека биле тргнати од конечната ранг листа Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ иако ...
| | веќе видена | слични

Има ли нерегуларности во изборот на 60 слушатели во седмата генерација на Академијата за судии и јавни обвинтели “Павел Шатев” ? 14 кандидати преку отворено ...
| | веќе видена | слични

Посочуваат дека селекцијата била транспарентна и сеопфатна и траела цела години за да се изберат најдобрите кандидати. – Доколку Академијата не ги испочитуваше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Граѓаните на Тетово за в четврток најавија протест на кој како што велат ќе го изразат револтот од одлуката на Регулаторната комисија за енергетија да се ...
сите 267 | | | веќе видена

23-годишната студентка Артина Ќазими од гостиварски Добри Дол кандидатка на Алијанса за Албанците и Алтернатива на листа во изборна единица 6 е најмладата ...
сите 20 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 36 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме го зафати Скопје попладнево. Град со големина на орев паѓаше во неколку населби и делови од градот. Во други, невремето е со послаб интензитет. ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Болест на правосудниот систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: