АСЈО: Ќе го прекршевме Законот ако не се испочитуваа одредбите за правична застапеност на заедниците

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во денешното соопштение наведува дека при составување на ранг листата на слушатели за прием во почетна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сенаторите на УКИМ да ја преземат одговорноста и да ја повторат постапката за избор на ректор, бара Независниот академски синдикат. Од таму велат дека овој ...
| | веќе видена | слични

Да се повтори постапката за избор на Ректор на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, но овој пат согласно законските процедури и основните начела на фер и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Начинот на кој бил избран Тимчо Муцунски за асистент-докторант на правниот факултет е правно контроверзен. Кога на 26.10.2015 година Наставно научниот совет на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Течат роковите од 20 дена за формирање влада, откако шефот на државата Стево Пендаровски вчера му го довери мандатот на лидерот на СДСМ и Коалицијата „Можеме” ...
сите 797 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.848 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се двајца ...
сите 617 | | | веќе видена

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за образование, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се ...
сите 425 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 201 | | | веќе видена

Како по иронија на судбината, скоро две децении подоцна, на денот кога е потпишан Охридскиот рамковен договор (со кој се спречи воениот конфликт во Македонија ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АСЈО: Ќе го прекршевме Законот ако не се испочитуваа одредбите за правична застапеност на заедниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: