Почнуваат со работа теретаните и вежбалните, од денеска угостителските објекти можат да работат и во внатрешноста


Ова го овозможува Уредбата што ја донесе Владата на својата 72-ра седница во вторникот врз основа на препораките на Комисијата за заразни болести. Согласно ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога епидемијата на коронавирусот во земјава не попушта, Комисијата за заразни болести уште нема намера да го олабави Протоколот за работа на ...
| | веќе видена | слични

Свадбарските работници денеска во Битола побараа да се се укине забраната за одржување семејни веселби и свадби и да се донесе протокол за одржување на истите, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Економските оператори од цела Македонија, кои располагаат со големи сали за одржување на прослави обединети во Туристичко угостителската комора при Сојуз на ...
| | веќе видена | слични

Свадбарските работници од Битола излегоа на мирен протест на Широк Сокак барајќи од државата да ја укине забраната за семејни веселби и свадби и да донесе ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Групацијата на забавни, рекреативни и едукативни дејности и игротеки при Сојуз на стопански комори на Македонија бара финансиска помош од државата, а од ...
| | веќе видена | слични

Финансиска помош од државата и дозвола за работа од Комисијата за заразни болести, ова се барањата од Групацијата на забавни, рекреативни и едукативни дејности ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 434 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 431 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена

Царинската управа вчера заплени 13,3 килограми злато со проценета вредност од над 600.000 евра на Граничниот премин „Табановце“. Како што информира Царинската ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнуваат со работа теретаните и вежбалните, од денеска угостителските објекти можат да работат и во внатрешноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: