Волстрит во подем со отворањето на американската економија


2 копии

Според предвидувањата БДП во регионот на Западен Балкан оваа година ќе биде помал од 3,2 отсто, додека економското закрепнување ќе има раст од 4,6 проценти. За ...
| | веќе видена | слични

На Италија и се заканува најтешка рецесија по Втората светска војна, затоа што третата најголема економија во еврозоната оваа година ќе има пад од 8,3 проценти ...
| | веќе видена | слични

Според проценката на Централната банка на Франција објавена денес, француската економија ќе се намали за 10% оваа година, и покрај постепеното обновување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 359 | | | веќе видена

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 348 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 632 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 492 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена

„Сведоштво дека во изгорениот ковид центар во Тетово, наспроти тврдењата за бесплатното здравство на Заев и Филипче се барале пари за нега на пациент. Но она ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Волстрит во подем со отворањето на американската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: