Црните бројки во Шпанија не опаѓаат: Во еден ден починаа над 500 луѓе, тешко е да се процени кога бројката ќе се намалува

Во Шпанија денес се регистрирани 551 смртни случаи од коронавирусот, па бројот на жртвите со тоа се искачи на 19,130. Земјата тоне во се поголема криза, а ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ханс Клуге, шеф на Светската здравствена организација за Европа, изјави денеска дека половина од жртвите на новиот коронавирус во Европа се штитеници во домови ...
| | веќе видена | слични

„Ова е незамислива човечка трагедија“, изјави генералниот директор на СЗО за Европа, Ханс Клуге, за време на денешната прес-конференција. Клуге изрази длабока ...
| | веќе видена | слични

Една од причините е што заразата влегла во дом за стри.Белгија има најголема стапка на смртност од корона вирус во свет, која спрема анализа на американскиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Белгија има највисока стапка на смртност од коронавирус во светот, која, според анализите на американскиот универзитет „Џон Хопкинс“, изнесува 13,4 отсто, а ...
| | веќе видена | слични

Главната причина за толку висока стапка на смртност во оваа земја е тоа што корона вирусот навлезе во многу домови за стари луѓе! Белгија има најголема стапка ...
| | веќе видена | слични

Во Белгија денеска има најголем број на смртни случаи на милион жители со што ја надмина Шпанија. Вкупниот број на смртни случаи во Белгија се зголеми на 4857, ...
| | веќе видена | слични

„Постои најголема опасности кај оваа популација“, ​​рече Анхобер на денешната прес-конференција, објаснувајќи зошто би биле спроведени тестови во сите 918 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 371 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 136 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црните бројки во Шпанија не опаѓаат: Во еден ден починаа над 500 луѓе, тешко е да се процени кога бројката ќе се намалува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: