За Велигден полициски час од 16 часот во петок до вторник наутро, од четврток забрана за движење во паркови и излетнички места


За Велигден полицискиот час ќе почне од 16 часот в петок и ќе трае до 5 часот наутро во вторник заради заштита од коронавирусот, одлучи Владата на денешната ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Денеска на седница Владата ќе ја разгледува можноста за намалување на времетраењето на полицискиот час и олеснување на движењето на помладите и повозрасните. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлозите за ослеснување на мерките за движење на населението, како и дополнителните мерки за заштита како носење заштитна опрема Владата ќе ги разгледува ...
| | веќе видена | слични

Општина Свети Николе одлично се справува со пандемијата, досега во оваа општина нема регистрирано ниту едно лице позитивно на коронавирус, информира денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите рестриктивни мерки за заштита од коронавирусот дадоа добри резултати. Мерките мора да останат во сила се додека не сме сцелосно сигурни дека состојбата е ...
| | веќе видена | слични

ВЛАСТА РАЗГЛЕДУВА ПРЕДЛОГ ЗА ОЛАБАВЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС Нашата земја успешно го амортизира ширењето на епидемијата. Министерот Венко Филипче денеска соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час во работните денови да започнува од 19 часот, а за викендите да почнува од 13 часот во сабота и да трае до 5 часот наутро во понеделник. Ова се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Прилеп оствари средби со стопанствениците, на кои стана збор за проектите и содржината со фокус на ...
сите 547 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 154 | | | веќе видена

Со Зоран Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор. Прв пат слушнав за такво нешто од разговорот кој го објавија некои портали, каде што се споменува моето ...
сите 118 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Велигден полициски час од 16 часот во петок до вторник наутро, од четврток забрана за движење во паркови и излетнички места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: