Рио посочи кој клуб би бил идеален за Кутињо: Премиер лигата би го спасила, би рекол…

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед и стручен аналитичар за медиумите на Островот, Рио Фердинанд смета дека Фелипе Кутињо треба да се врати во Премиер ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин изјави дека нема шанси на Ливерпул да му биде одземена титулата во Премиерлигата оваа сезона, дури и ако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лук Шо го навлече гневот меѓу фановите на Ливерпул со изјавата со која побара Премиер лигата да ја поништи оваа натпреварувачка сезона, но во видео разговорот ...
| | веќе видена | слични

Се кројат планови за тоа како да продолжи Премиерлигата за да се комплетира актуелната сезона која во моментов е суспендирана како дел од мерките за спречување ...
| | веќе видена | слични

Лук Шо неодамна даде изјава со која го навлече гневот на навивачите на Ливерпул, имено тој е од оние кои сметаат дека Премиер лигата треба да ја поништи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Ливерпул стравуваа дека поради целата збрка со коронавирусот би можеле да останат без титулата во Премиер лигата која ја чекаат цели 30 години. Постои ...
| | веќе видена | слични

Манчестер јунајтед ќе загуби најмногу пари со кризата со Коронавирусот и според проценките на експертите за финансии, Црвените ѓаволи ќе имаат загуба од околу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 202 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски оствари работна посета на општина Старо Нагоричане. Во изјавата за медиумите, премиерот Спасовски истакна дека со ...
сите 293 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 131 | | | веќе видена

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 376 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 68 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 72 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 194 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 461 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето. Од МВР ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рио посочи кој клуб би бил идеален за Кутињо: Премиер лигата би го спасила, би рекол…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: