Празен или „голем“ митинг на СДСМ и Стево Пендаровски во Скопје


12 копии

Не е време за бојкот или молк, туку за глас со кој ќе го поразиме стравот од различностите и ќе ги замолчиме националистите на 8-ми мај, застанете рамо до рамо ...
| | веќе видена | слични

На синоќешниот митинг, министерката за одбрана и носителка на пратеничката листа на СДСМ и Коалицијата во ИЕ6 Славјанка Петровска најави изградба на споменик ...
| | веќе видена | слични

Заокружувањето на бројот еден е единствена гаранција дека државата ќе продолжи по исправниот пат и нема да се врати назад, рече претседателскиот кандидат Стево ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На денешната средба со граѓаните на општина Маврово-Ростуше, кандидатот за претседател Стево Пендаровски се осврна на случувањата меѓу двата круга од ...
| | веќе видена | слични

Треба заедно да се избориме за иднината на земјата и затоа СДСМ повикува на мобилизација на демократскиот блок околу идејата за прогрес и европски вредности. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Блокада на нашата држава од една страна и внатрешни поделби од друга страна ќе предизвика огромна штета за иднината на државата.Тоа е клучната опасност од ...
| | веќе видена | слични

Според Кариман, гласачите на Аваја во првиот круг на претседателски избори излегле во мал број и не ја дале својата поддршка на политичари кои што сигурно ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните кои ќе излезат на гласање на 8 мај мора да имаат предвид дека иднината на земјата е под сериозна закана, тврдат од СДСМ.„Ако десничарската партија ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот претседател и кандидат за втор мандат Стево Пендаровски се осврна на случувањата меѓу двата круга од претседателските избори и барањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сакам уште еднаш да испратам порака со предупредување до новата Влада, да ја смени позицијата и да го користи само името Северна Македонија во и вон земјата, ...
сите 637 | | | веќе видена

Управниот суд синоќа ги одби како неосновани сите седум тужби од коалицијата „Европски фронт“ против решенијата на Државната изборна комисија (ДИК) за ...
сите 319 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 185 | | | веќе видена

Идната Влада во Македонија на Коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ има намера како главен приоритет да го има бизнисот и економскиот развој ...
сите 158 | | | веќе видена

Основен суд се произнесе околу Љупчо Палевски Палчо кој беше екстрадиран од Турција. Во однос на повеќе новинарски прашања поврзани со осомниченото лице Љ.П. ...
сите 173 | | | веќе видена

До крајот на идната недела се очекува да се постигне договор околу идната влада, во која би партиципирале ВМРО-ДПМНЕ и партиите од нивната коалиција и ...
сите 115 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за определување мерка притвор за лице осомничено дека ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Празен или „голем“ митинг на СДСМ и Стево Пендаровски во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: