Претседателот на УЕФА реагира по веста дека Ливерпул нема да биде прогласен за шампион во Премиер лигата

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин изјави дека нема шанси на Ливерпул да му биде одземена титулата во Премиерлигата оваа сезона, дури и ако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот фудбалер на Евертон, Јозеф Јобо излезе со свој коментар за актуелната ситуација во Премиер лигата која е диктирана од пандемијата од коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мислењата на јавноста во Англија за тоа дали да продолжи сезоната се поделени, едни сметаат дека истата мора да продолжи, додека други се на став дека таа ...
| | веќе видена | слични

Последната информација од Островот веројатно доволно сугестира на индикација дека актуелната сезона во Премиерлигата сепак ќе биде комплетирана, а тамошните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиер-лигата ги блокираше „Скај спортс“ и „БТ Спорт“ односно им забрани да поставуваат било какви прашања за продолжувањето на сезоната и за влијанието на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Расте бројот на клубови кои веруваат дека претстојните девет кола за комплетирање на актуелната сезона би се доиграле без публика, доколку се остварат услови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 426 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 во своето утринско гостување зборуваше за тоа што ВМРО-ДПМНЕ ќе направи по ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на УЕФА реагира по веста дека Ливерпул нема да биде прогласен за шампион во Премиер лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: