Премиерлигата би можела да продолжи во јуни, под строго контролирани услови, без публика


Се кројат планови за тоа како да продолжи Премиерлигата за да се комплетира актуелната сезона која во моментов е суспендирана како дел од мерките за спречување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред Корона-вирусот да ги суспендира фудбалските лиги во Европа, речиси во сите шампионати од топ 5 лигите се одиграа околу 70 отсто од натпреварите. Тоа значи ...
| | веќе видена | слични

Нашиот репрезентативец сезонава запиша 30 настапи за Лидс, во кои реализираше и четири погодоци, тимот од „Еланд Роуд“ е на добар пат во остварувањето на ...
| | веќе видена | слични

Последната информација од Островот веројатно доволно сугестира на индикација дека актуелната сезона во Премиерлигата сепак ќе биде комплетирана, а тамошните ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата на коронавирусот фудбалерите на Ливерпул стравуваат да не се откаже сезоната во Премиер лигата и да останат без титулата која ја чекаат 30 ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на клубови кои веруваат дека претстојните девет кола за комплетирање на актуелната сезона би се доиграле без публика, доколку се остварат услови ...
| | веќе видена | слични

Дефанзивецот на Лестер смета дека би било добро сезоната да се комплетира со натпревари без публика, тврди дека навивачите би биле среќни да ги проследат ...
| | веќе видена | слични

Сенегалскиот напаѓач Садио Мане бил пред трансфер во Манчестер Јунајтед меѓутоа место на „Олд Трафорд“ завршил во Ливерпул. „Црвените“ кои се лидери во Премиер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 202 | | | веќе видена

„Правдата мора да е достапна за сите и да ги стигне сите кои работат противзаконски и овој Закон за јавно обвинителство што стапи на сила вчера, тоа го ...
сите 131 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски оствари работна посета на општина Старо Нагоричане. Во изјавата за медиумите, премиерот Спасовски истакна дека со ...
сите 296 | | | веќе видена

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 331 | | | веќе видена

Менчестер Сити – Ливерпул дефинитивно е најинтересниот дуел денеска. Иако Ливерпул е новиот шампион на Англија, Сити дефинитивно ќе заврши како втор, овој меч ...
сите 128 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 68 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 72 | | | веќе видена

Носителката на листата на коалицијата „Обнова за Македонија“ за шестата Изборна единица Дафина Стојаноска заедно со Фуркан Чако од турското национално движење ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерлигата би можела да продолжи во јуни, под строго контролирани услови, без публика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: