Кривична против Лила за затајување на 1,78 милиони денари данок!


3 копии
2 копии

Откако денес управата за финансиска полиција поднесе кривична пријава против познатата водителка Лила Стојановска, „Слободен печат“ побара реакција од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во врска со информациите кои се појавија во медиумите за поднесена кривична пријава против Лила Стојановска, сакаме да ве информираме дека од истите, нејасно е ...
| | веќе видена | слични

Адвокатите на Лила Стојановска денеска реагираа на кривичната пријава против нивната клиентка за затајување данок во износ од над 1,780 000 денари. Во нивната ...
| | веќе видена | слични

Водителката Лила Стојановска доби кривична пријава поради тоа што затаила данок од 1,78 милиони денари – соопшти Финансиската полиција. Стојановска склучила ...
| | веќе видена | слични

Нереализираниот проект за изградба на домови за млади луѓе и донесе кривична пријава на водителката и доскорешна пријателка на Боки 13. Лила Стојановска е ...
| | веќе видена | слични

Водителката Лила Стојановска затаила речиси два милиона денари, утврди Финансиската полиција. Пријавата е од фирмата Изградба инжинеринг ДАН – МАК според која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Управата за финансиска полиција поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело „Даночно затајување“ до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Министерството за здравство објави денеска дека вкупниот број на позитивни велешани на коронавирусот изнесува осум. Според оваа евиденција во изминатите 24 ...
сите 172 | | | веќе видена

Бројот на заразените од Ковид-19 во светот уште завчера ја надмина бројката од еден милион. Според податоци од синоќа, во САД се евидентирани повеќе од 270.000 ...
сите 604 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична против Лила за затајување на 1,78 милиони денари данок!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: