ОД СКАПИТЕ: Арачиновец во својот дом чувал “Smith&Wesson” и “Walther” пиштоли

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека како соизвршители ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Како што денеска соопшти МВР, М.О управувал со товарно возило „фиат дукато“, со скопски регистарски ознаки, во кое при контрола од полициски службеници биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопјанец осудуван за пуштање во промет на наркотични дроги, заработи обвинение за продажба на хероин и марихуана и продолжување на притворот. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 359 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Норвешка ја оправда фаворитската улога против Словенија ја совлада со 33-30 (14-13) и си закажа полуфинале со Хрватска, додека пак Шпанија на патот до финалето ...
сите 212 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 71 | | | веќе видена

Македонија ја пропушти шансата за нови 19.000 работни места бидејќи странските инвеститори наместо во државата одат во Србија, велат од ВМРО-ДПМНЕ во нивното ...
сите 155 | | | веќе видена

Како што доаѓа крајот на Европското првенство, така на секој меч има по некоја жртва. Силното темпо кое го диктира ова натпреварување, патувањата..тешко се ...
сите 88 | | | веќе видена

Смртоносниот нов вид коронавирус се појави во Кина минатиот месец, при што загинаа 17 луѓе за неколку недели додека стотици се заразиле со оваа ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД СКАПИТЕ: Арачиновец во својот дом чувал “Smith&Wesson” и “Walther” пиштоли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: