Пронајдени мигранти во камион во Велика Британија


Унгарски возач на камион, на возраст од 53 години, загина во сообраќајна несреќа која утрово се случила на љубљанската обиколница.Како што пишуваат локални ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Страотна сообраќајка се случила денеска во Словенија. Жртва беше возач на камион на кого налета Опел Корса на обиколницата кај Љубљана. Возачот на камионот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Возач загина во тешка сообраќајна несреќа во Љубљана. Возило „опел корса“ изгубило контрола и се судрило со приколката на камионот. Ударот бил толку силен, што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Унгарски возач на камионот-цистерна загина во средата во Словенија откако автомобил Опел Корса со кој управувал 41-годишен Словенец при претекнување удри во ...
| | веќе видена | слични

На обиколницата околку главниот град на Словенија се случи тешка сообраќајна несреќа, во која камион падна од 20 метри висина, а возачот загина. Несреќата се ...
| | веќе видена | слични

Возач на камионот трагично настрадал во несреќа, откако неговиот камион се превртел од надвозникот во Љубљана. Имено поради неприлагодена брзина на возачот со ...
| | веќе видена | слични

Вчера, во попладневните часови, во Словенија се случи стравична сообраќајка во која Опел Корса, после ударот во една цистерна, успеа да ја исфрли цистерната од ...
| | веќе видена | слични

Возач на камион од Македонија во саботата наутро доживеал драма со среќен крај со слепи патници во неговото возило на автопат во Германија. Движејќи се на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обновениот пристап во процесот на проширување на Европската унија што го бара Франција, во кој владеењето на правото и темелните права остануваат во прв план, ...
сите 512 | | | веќе видена

Зголемување на пример на средствата за социјална заштита за цели 140 милиони евра како што е предвидено во наредниот буџет, значи дека владата се подготвува, ...
сите 303 | | | веќе видена

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 176 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

„Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Северна Македонија и Албанија за граѓаните на тие ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија претрпе минимален пораз од 2:1 на гостувањето кај Австрија во Виена, во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020. ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајдени мигранти во камион во Велика Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: