Продолжува вжештената реторика на релација САД - Иран


Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Иран денеска објави дека нападот со проектили и беспилотни летала врз големите нафтени постројки во Саудиска Арабија е чин на „легитимна одбрана“ на јеменските ...
| | веќе видена | слични

Американската телевизија CBS News објави ексклузивни снимки од масивен напад на две нафтени постројки во Саудиска Арабија, извршени кон средината на месецов. ...
| | веќе видена | слични

По прашањето за подготовка на форматот за разговорите за нуклеарниот договор од 2015 година, кое гo претпоставува учеството на САД, напрaвен е важен чекор, ...
| | веќе видена | слични

Во тврдење првично објавено во иранските медиуми, генералот Хосеин Салами го прогласи Техеран за способен целосно да го уништи „наметнувачкиот ционистички ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Јеменските бунтовници Хути објавија видео-снимки за нападот за кој тврдат дека го извеле на територијата на Саудиска Арабија, објави „Србија данас“. Тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот ја повика администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да не се обидува со сила да ги решава конфликтите на блискиот исток и го обвини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува вжештената реторика на релација САД - Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: