СЕ ОЧЕКУВА ОДГОВОР НА САУДИЈЦИТЕ: Хутите се „пофалија“ со снимки од нападите кои ги спроведувале во Саудиска Арабија (ВИДЕО)


Јеменските бунтовници Хути објавија видео-снимки за нападот за кој тврдат дека го извеле на територијата на Саудиска Арабија, објави „Србија данас“. Тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белата куќа соопшти дека американски војници нема да учествуваат во турската операција во северна Сирија и нема да бидат стационирани во близина на областа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД нема да се мешаат во најавената офанзива на Турција против курдските сили во североисточна Сирија, објави Белата куќа, што претставува голем пресврт во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
8 копии

Операцијата треба да се одвива денеска и утре. Сојузниците на НАТО се согласија да формираат безбедна зона на сириската граница, која треба да се протега до 30 ...
| | веќе видена | слични

Одлуките на американскиот претседател Доналд Трамп да се воздржи од воени дејствија против Иран и покрај тоа што се соочи со тактичко понижување и стратешки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иранските власти спречиле заговор за атентат на командантот на силите „Кудс“ на Исламската револуционерна гарда, Касем Солејмани, при што уапсени биле тројца ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган предупреди денеска од Анкара дека нема друго решение , туку сами да делуваат во Сирија. Турскиот претседател Реџеп Таип ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 382 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 388 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, ...
сите 362 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче го покани Никола Пановски, универзитетскиот професор по микробилогија да ги посети ковид центрите на интерните клиники во ...
сите 701 | | | веќе видена

Уште во февруари, кога пандемијата на коронавирус брзо се рашири, Светската здравствена организација (СЗО) предупреди за поплава од дезинформации и лажни вести ...
сите 262 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 162 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска изјави дека за него можеби ќе биде тешко да ги изнесе обвинувањата пред Врховниот суд за изборна измама за ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ОЧЕКУВА ОДГОВОР НА САУДИЈЦИТЕ: Хутите се „пофалија“ со снимки од нападите кои ги спроведувале во Саудиска Арабија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: