Лукаревска: УЈП се надева дека ќе ја прошири истрагата за “Рекет” (ВИДЕО)


Управата за јавни приходи ги доставила налозите за финансиска контрола на четири фирми кои биле поврзани со случајот „Рекет“ кој го отвори одделението за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Управата за јавни приходи е во контрола на фирми поврзани со случајот „Рекет“ во Струга, Битола и Охрид. Бројот на фирми се прошири откако минатата недела УЈП ...
| | веќе видена | слични

Сања Лукаревска, дуректорката на Управата за јавни приходи, во интервју за Слободен Печат, откри едно свое лично приватно искуство во еден угостителски објект ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дуректорката на УЈП Сања Лукаревска во интервју за вели дека келнерка на услужен објект одбила да и издаде фискална сметка, а тоа го направила дури откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Два милиони евра е сумата која би требало да ја земат граѓаните како поврат од „Мој ДДВ“. Мерката која почна да функционира неодамна а која според надлежните ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се приклучи на караванот „МојДДВ“ по повод мерката за поврат на 15% од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По договорот за предвремени парламентарни избори на 12 април 2020 година – останува неизвесно прашањето – ќе се отвори ли барањето на помалите политички партии ...
сите 406 | | | веќе видена

Партиите се согласија дека напролет ќе има предвремено изборно соочување. Партиските машинерии кои ќе работат на придобивање на гласачите веќе се впрегнати, се ...
сите 250 | | | веќе видена

Шекеринска е еден од последните остатоци на транзицијата и кога таков човек ве критикува на таков циничен начин, тогаш мора да сте на вистинскиот пат, одговори ...
сите 306 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 315 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 126 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лукаревска: УЈП се надева дека ќе ја прошири истрагата за “Рекет” (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: