Собранието го донесе Законот за зголемување на минималната плата


3 копии

На вчерашниот митинг на СДСМ и коалицијата во Општина Могила, свое обраќање пред граѓаните имаше потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски, кој пред граѓаните ...
| | веќе видена | слични

За само сто дена покажавме дека зборот е збор. Ветивме дека ќе донесеме нов закон за повисока минимална плата и тоа го остваривме. Минималната плата сега ...
| | веќе видена | слични

Денес бев во Новаци и Могила на граѓаните им порачав дека Владата на СДСМ и парламентарното мнозинство за само стотина дена од мандатот докажаа како е да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот за минимална плата нема суштински да ги зголеми примањата на работниците. Хелсиншкиот комитет за човекови права преку соопштение бара итно менување на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе пари за граѓаните, укината е радиодифузната такса, зголемена е минималната плата, обезбеден е надомест за стечајните работници За само стотина дена ...
| | веќе видена | слични

Со покачувањето на минималната плата, укинувањето на радиодифузната такса и усвојувањето на Законот за стечајците, парламентарното мнозинство од СДСМ и Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хелсиншкиот комитет за човекови права изразува загриженост за измените на Законот за минимална плата, кој беше донесен на 12-тата седница на Собранието по ...
| | веќе видена | слични

Со усвојувањето на Законот за стечајците, уште во првите сто дена го решаваме деценискиот проблем на работниците кои останале без работа поради приватизацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието го донесе Законот за зголемување на минималната плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: