Теренот е таков каков што е, се пожали шпанскиот селектор Лопетеги по посетата на „Филип Втори“

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација Хулен Лопетеги со неговите помошници утринава бил да ја провери состојбата на тревникот на стадионот „Филип ...
| | веќе видена | слични

Македонија | Македонија можеби загуби на резултатски план, но доби многу, од еден поинаков агол... Македонија загуби уште еден меч во квалификациите за СП ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од петте хеликоптери замина на извидување во реонот на општина Пехчево, изјави утрово за МИА Стојанче Ангелов, директорот на Центарот за управување со ...
сите 392 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 583 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 329 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Теренот е таков каков што е, се пожали шпанскиот селектор Лопетеги по посетата на „Филип Втори“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: