Ангеловски: Македонија покажа добра игра во второто полувреме


2 копии

Македонската млада У21 фудбалска репрезентација стартуваше со пораз од 0:5 против шпанската селекција на ЕП во Полска. Следниот втор дуел на шампионатот ...
| | веќе видена | слични

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Македонската младинска репрезентација доживеа убедлив пораз од Шпанија во првиот настап на едно големо ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Давид Бабунски одигра одличен натпревар на средината од теренот, но капитенот на нашата репрезентација по мечот не го криеше разочарувањето од убедливиот ...
| | веќе видена | слични

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Македонската младинска репрезентација дебитираше со пораз на Европското првенство во Полска, но она што радува е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 193 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 244 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 202 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 422 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловски: Македонија покажа добра игра во второто полувреме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: