Македонија доби фудбалски бисери: Тошевски и Елмаз блескаа против великаните


Македонија | Македонија можеби загуби на резултатски план, но доби многу, од еден поинаков агол... Македонија загуби уште еден меч во квалификациите за СП ...
| | веќе видена | слични

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Македонската младинска репрезентација дебитираше со пораз на Европското првенство во Полска, но она што радува е ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот од средниот ред на Работнички, Елиф Елмас отворено го демонстрираше сиот свој раскошен талент уште на дебито во сениорскиот дрес на Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 279 | | | веќе видена

По вестите за огнената стихија која го зафати Кочани вечерва и по повиците за помош од Градоначалникот Илијев, вечерва се огласи и скопскиот градоначалник ...
сите 164 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија доби фудбалски бисери: Тошевски и Елмаз блескаа против великаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: