Теренот е таков каков што е, се пожали шпанскиот селектор Лопетеги по посетата на „Филип Втори“

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација Хулен Лопетеги со неговите помошници утринава бил да ја провери состојбата на тревникот на стадионот „Филип ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија | Македонија можеби загуби на резултатски план, но доби многу, од еден поинаков агол... Македонија загуби уште еден меч во квалификациите за СП ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По поразот од Шпанија во мундијалските квалификации, селекторот на македонската фудбалска репрезентација не го криеше незадоволството од лошата игра во првиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

– Честитки за Шпанија на победата, ние не сме задоволни, особено од тоа како влеговме во мечот во првиот дел, имавме преголем респект за противникот. Ме радува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 773 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 168 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 155 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Теренот е таков каков што е, се пожали шпанскиот селектор Лопетеги по посетата на „Филип Втори“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: