Еп Словенија: Хрватска по 18 години ќе се бори за медал, оди на Литванија во полуфинале

Кошаркарската репрезентација на Хрватска вечерва (четврток) ја совлада Украина со 84:72, а Литванија беше подобра од Италија со 81:77, во четвртфиналните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Франција и Литванија ќе се натпреваруваат за прво место на Европското првенство во кошарка, додека во борбата за третото место претходно силите ќе ги одмерат ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Литванија први изборија пласман во финалето на Европското првенство во кошарка во Словенија. Тие вечерва во првото полуфинале ја совладаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од собраниската говорница одговарајќи на пратеничко прашање рече дека пратеничката група на СДСМ ќе поднесе амандман ...
сите 127 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еп Словенија: Хрватска по 18 години ќе се бори за медал, оди на Литванија во полуфинале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: