Селективно здравство и непожелни медиуми

Македонскиот олимписки тим на хемичари мака мачи да замине на Олимпијадата Менделеев во Кина, која ќе се одржи кон крајот на април, затоа што оние ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на изборите во Иран кои ќе се одржат утре, на 1 март, постои заедничка закана која се провлекува низ многуте пораки од обичните Иранци. Изборите ќе ...
| | веќе видена | слични

Кога се разбуди едно февруарско утро пред две години, на Настја и стана јасно дека нејзиниот живот никогаш повеќе нема да биде ист и дека училиштето ќе го ...
| | веќе видена | слични

Пациенти болни од канцер уште не можат да се лекуваат во Градската општа болница „8 септември“ (поранешна Воена болница), иако владата пред една година даде ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен пристигна во Киев рано утрово на 24 февруари, заедно со други странски лидери и високи функционери, ...
| | веќе видена | слични

Учениците од приватните средни училишта според Уставниот суд, од минатиот месец имаат право на бесплатен јавен превоз, но тие уште ги плаќаат билетите за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва изјави дека се слушнал со претседателскиот кандидат, Арбен Таравари, при што му честитал за денешните избори ...
сите 733 | | | веќе видена

Либанската милитантна група Хезболах денеска соопшти дека истрелала десетици ракети врз пограничниот град Шомера во северен Израел, откако израелската ...
сите 215 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ Бујар Османи денеска гласаше во избирачкото место во ОУ „Адем Јашари“ во Општина ...
сите 174 | | | веќе видена

Коносителната на листата за пратеници на СДСМ во петтата изборна единица изјави дека програмата на СДСМ има реален план за побрзо да им ја донесеме на младите ...
сите 270 | | | веќе видена

Нов влажен бран ќе ја зафати Македонија од вечерва, велат синоптичарите. - По денешниот претежно стабилен и сув ден со повеќе сончеви периоди, во текот на ...
сите 286 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски ја претстави екипата со која го крена гласот против самоволието на економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Селективно здравство и непожелни медиуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: