Пред изборите во Иран, одекнува истиот рефрен: Која е поентата да се гласа?


Во пресрет на изборите во Иран кои ќе се одржат утре, на 1 март, постои заедничка закана која се провлекува низ многуте пораки од обичните Иранци. Изборите ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
4 копии

Според иранските медиуми, егзекуцијата била извршена на 3 март. Во јануари беа егзекутирани четворица Курди обвинети дека се поврзани со нападот. Групата за ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот министер за внатрешни работи Ахмад Вахиди денеска потврди дека историски ниска била излезноста од 41 отсто на изборите што се одржаа на 1 март. ...
| | веќе видена | слични

Бројката претходно ја објавија медиумите блиски до Владата. „Околу 25 милиони од 61 милион граѓани со право на глас излегоа на гласање“, изјави Вахиди. Бројот ...
| | веќе видена | слични

Излезноста на гласачите на парламентарните избори одржани во петокот во Иран беше околу 41 отсто, изјави денеска иранскиот министер за внатрешни работи Ахмад ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи локално во ...
сите 250 | | | веќе видена

Протече првата снимка од соборениот хеликоптер: „Целосно изгорел“ Потврдено е дека Иранскиот претседател Ебрахим Раиси е мртов откако иранските агенции ...
сите 106 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти на денешната средба со потсекретарката за јавна дипломатија на Стејт департментот на САД, Елизабет Ален, која престојува во ...
сите 30 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред изборите во Иран, одекнува истиот рефрен: Која е поентата да се гласа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: