Ќе кренат рака на соученикот само за клик плус


Марина Димовска е млада дама, која долг временски период е дел од политиката. Политиколог по професија, професионално вработена во собраниската служба на ...
| | веќе видена | слични

Кога ја правевме анкетата за тоа дали имате некој близок иселен во странство, потсвесно очекувавме резултати какви што добивме, но имаше некоја тронка надеж ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охрид, 27. февруари 2024 (ИНПРЕС) – Оваа работа без љубов не може да се работи, а тоа што сум директор го разбирам како обврска, не како привилегија, вели во ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од СДСМ Ненад Коциќ, Жаклина Лазаревска, Бети Рабаџиеска Наумоска и Миле Талески предложија закон со којшто ќе се основа нов медицински факултет во ...
| | веќе видена | слични

Разговаравме со Стефан Андоновски дополнителен заменик министер по Информатичко општество и администрација и меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ. Тој е дел од ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на изборите во Иран кои ќе се одржат утре, на 1 март, постои заедничка закана која се провлекува низ многуте пораки од обичните Иранци. Изборите ќе ...
| | веќе видена | слични

Кога се разбуди едно февруарско утро пред две години, на Настја и стана јасно дека нејзиниот живот никогаш повеќе нема да биде ист и дека училиштето ќе го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Иако се уште не е позната судбината на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и другите патници во хеликоптерот кој „тврдо се приземји“, ваквиот настан има ...
сите 97 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 34 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе кренат рака на соученикот само за клик плус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: