Црвенковски го честита Националниот ден на Власите

Во тетовскиот соборен храм Свети Кирил и Методиј денес беше одржана централната прослава посветена на сесловенските просветители, како и празникот Спасовден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на сите православни верници и на сите граѓани им го честита денешниот државен празник, 24 Мај - Денот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

СДСМ е најголемиот кластер на коронавирусот во земјава. Денеска имаше нов пик од 101 заразен граѓанин, жртви на предвременото започнување на кампања на СДСМ и ...
сите 381 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 241 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пенатгон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 313 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 158 | | | веќе видена

Американската детска телевизиска станица „Никелодион“, синоќа запре да емитува програма во период од осум минути и 47 секунди. Толку долго афроамериканецот ...
сите 190 | | | веќе видена

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа од Институтот за јавно ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црвенковски го честита Националниот ден на Власите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: