БИСЛИМОВСКИ ОД СОЛУН: Енергетската криза ја минавме со капацитети од Тито, политичарите сфатија дека треба да инвестираат

Регионот ја преброди енергетската криза со капацитети изградени од времето на поранешната држава Југославија. Требаше да се случи криза, за политичарите да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамките на нивниот проект беше даден предлог за поставување фотоволтаичен систем кој, поради неговата поставеност врз земјоделско земјиште, ќе биде систем ...
| | веќе видена | слични

Откажувањето од руски енергенси, како што бара Европската Унија, може да биде погубно за македонската економија и може да се реализира само ако Европската ...
| | веќе видена | слични

Потребно е итно да се дејствува за диверзификација на енергетските ресурси, порача американската амбасадорка во државава Анџела Агелер на отворањето на шестото ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поранешниот претседател на Хрватска, Стипе Месиќ, денеска во Скопје изјави дека сите земји од Западен Балкан се на непотребно долг пат кон членство во ...
| | веќе видена | слични

Атрактивноста на ЕУ помалку избледнува и тоа не е добро, бидејќи творците на ЕУ беа лидери и знаеја што сакаат. Денес, мора да ми простите, но не гледам ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИСЛИМОВСКИ ОД СОЛУН: Енергетската криза ја минавме со капацитети од Тито, политичарите сфатија дека треба да инвестираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: