ЗАТВОРСКИ „АВТОПАТ“ ВО ИДРИЗОВО: Засега без одговор – дали и кој вршел надзор за тунелот и каде одела јаловината од ископот


Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа што велите дека нема никакви мерки, не значи дека Обвинителството и надлежните служби не постапуваат. Поради фазата во која се наоѓа постапката, сите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Кренар Лога вели дека ќе испрати до Унгарија ново барање за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски и тој смета дека ...
| | веќе видена | слични

Верувам дека за еден месец ќе имаме соодветно решение за проблемот со дискриминација на жените затворенички во Затворот „Идризово“, најави министерот за правда ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Старото ветување дека дискриминацијата на Гордана Јанкулоска и затвореничките во „Идризово“ ќе биде минато, го повтори и новиот министер за правда, Кренар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Никола Груевски останува да одговара за уште девет предмети пред домашните судови и уште еднаш ќе поднесам барање за негова екстрадиција, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични

Нас ни е потребен нов Изборен законик, бројот на изборни единици е најмал проблем, изјави денеска министерот за правда Кренар Лога. На брифинг со медиуми Лога ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 10 чекори ги делат осудените за настаните во Диво Насеље, до екстрадиција во Косово, каде бараат да го издржат остатокот од казната. Министерот за ...
| | веќе видена | слични

Поддршка имаме и сите се на став за ветинг, но кој модел ќе биде прифатен се уште е рано да се каже, вели министерот за правда Кренар Лога. На првиот брифинг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 718 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 325 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 87 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 76 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАТВОРСКИ „АВТОПАТ“ ВО ИДРИЗОВО: Засега без одговор – дали и кој вршел надзор за тунелот и каде одела јаловината од ископот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: