Том Круз не дојде на Оскарите затоа што снимал на Севернот пол


2 копии

Актерот Сем Нил, познат по улогата на палеонтологот Алан Грант во сагата „Паркот Јура“, во своите мемоари што ќе бидат објавени следната недела напишал дека се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секоја година Академијата им оддава почит на истакнати филмски работници кои повеќе не се меѓу нас. Но, исто така, секоја година успеваат да изостават многу ...
| | веќе видена | слични

На овогодишното доделување на Оскарите во Лос Анџелес, во делот на програмата кој е посветен на актерите и филмаџиите кои починаа во изминатата година, беше ...
| | веќе видена | слични

Том Круз беше отсутен од „Оскарите“. Актерот, кој го продуцира и глуми во „Топ Ган: Маверик“, има голема година зад себе заработувајќи шест номинации за својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 614 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 181 | | | веќе видена

Поранешната главна преговарачка на Косово во дијалогот со Србија, Едита Тахири вели дека актуелниот косовски премиер, Албин Курти „нема потреба да се урива“, ...
сите 482 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 209 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Том Круз не дојде на Оскарите затоа што снимал на Севернот пол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: