Вечерва во „Само интервју“ гостин ќе биде Никола Димитров


3 копии

„Една од причините зошто сум НЕ за францускиот предлог бидејќи ова е уште една од лагите во многуте други лаги. Лага е затоа што како и претходните лаги, како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ правеше, прави и ќе прави се да ја предомисли владата за францускиот предлог, затоа што владата е таа која одлучува. Се што правиме, вклучувајќи ги ...
| | веќе видена | слични

Недовербата на голем дел од јавноста и кон извршната и кон законодавната власт во државава, но и кон институциите на Европската Унија, која со овој предлог ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи најави дека Протоколот со Бугарија ќе биде објавен пред властите да го потпишат. Според шефот на дипломатијата ...
| | веќе видена | слични

Ако нашата страна од Мешовитата историска комисија не се согласи со некое од бугарските барања, ќе нема решение. Хипотетички е дали ќе има блокада тогаш од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шефот на македонската дипломатија Бујар Османи денеска уште еднаш повтори дека францускиот предлог нема врска со Протоколот со Бугарија. -Само временски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 405 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 158 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 187 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва во „Само интервју“ гостин ќе биде Никола Димитров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: