Граѓаните изгорени од цената на пелетите, купуваат машини сами да ги прават

Пелетите кога се појавија, можеа да се најдат по 200 денари за вреќа од 15 килограми, лани во екот на сезоната, толкава вреќа чинеше 290 денари, а сега веќе ...
| | веќе видена | слични

Истражувачи во Финска ја инсталираа првата „песочна батерија“ што може да складира одржлива енергија и да ја чува со месеци. Програмерите за оваа идеја велат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Топлинските пумпи многу брзо станаа најдоброто решение за греење, ладење и топла санитарна вода за секој тип на дом. Нивната флексибилност, ефикасност, брзиот ...
| | веќе видена | слични

Воведувањето на ефтина тарифа на електричната енергија ќе биде несомнена помош во работењето на малите и средни претпријатија бидејќи несигурното снабдување со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потрошувачкиот Еко-кредит на Халкбанк е наменет за физички лица и овозможува финансирање на проектите за енергетска ефикасност (ЕЕ), какви што се замената на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц, соопшти дека презема мерки за да ги направи последиците од инфлацијата поподносливи за граѓаните со еднократни плаќања. Тој ...
| | веќе видена | слични

Колку повеќе енергија произведеме од сонцето, толку помалку ќе ни треба РЕК Битола. Замената на нечистата енергија од фосилни горива со зелена од сонцето е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 62 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните изгорени од цената на пелетите, купуваат машини сами да ги прават

Од:
До кого (е-маил):
Порака: