Фински експерти за „Локално“: Не се плашиме од Русија, подготвени сме за сите сценарија

Шведска и Финска официјално го поднесоа своето барање за членство во НАТО, што е одлука предизвикана од руската инвазија на Украина. Скандинавските беа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган соопшти за намерата денеска телефонски да разговара со рускиот и со украинскиот колега, Владимир Путин и Володимир ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска најави дека има намера да разговара по телефон со руските и украинските колеги. „Сонуваме дека војната меѓу ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека минатонеделните разговори со финската и шведската делегација не биле на очекуваното ниво.Турскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган изјави дека минатонеделните разговори со претставниците на Финска и на Шведска, не го дале очекуваниот резултат. ...
| | веќе видена | слични

Спортски авион со четири патници денеска во 11.25 исчезнал од радарот на хрватските служби за воздухопловна навигација во поширокото подрачје на Слуњ. Авионот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 410 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фински експерти за „Локално“: Не се плашиме од Русија, подготвени сме за сите сценарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: