Кривична за ловџија кој застрелал друг ловџија

СВР Битола поднесе кривична пријава против П.Ј.(34), Л.М.(27), А.Т.(33), П.Ц.(24), Б.Б.(42) и М.Б.(42), сите од Битола, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ѓ.У. (39) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични

Жител на тетовското село Нераште бил фатен како врши јавен превоз на патници без лиценца. Според информациите, на 04.02.2022, полициски службеници од СВР ...
| | веќе видена | слични

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Нераште за вршење јавен превоз без поседување лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поднесена е кривична пријава против беровец за пуштање во оптек фалсификувани пари, соопшти Министерството за внатрешни работи. – ОВР Берово поднесе кривична ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против две физички и едно правно лице за кривично дело – Бесправно градење од член 244-а од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 434 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 431 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за ловџија кој застрелал друг ловџија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: