ВМРО-ДПМНЕ: Власта сака седница за пописот, а не сака за одговорноста на Филипче и Заев за 14 загинати во Тетово


Власта сака да одржи седница за продолжување на пописот, а бега од седница за одговорноста на Филипче за 14 загинати во Тетово. Како тоа СДСМ и ДУИ можат да ...
| | веќе видена | слични

Директорите на тетовската болница ќе бидат разрешени по изборите, поради пожарот во модуларната болница кој изби на 8 - ми септември, и во кој загинаа 14 луѓе. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот и економскиот директор на тетовската Клиничка болница, Флорим Бесими и Артан Етеми, по изборите ќе бидат разрешени од функциите на кои поднесоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот Флорим Бесими и Артан Етеми, економскиот директор на тетовската болница после изборите ќе бидат сменети. Оставката на двајцата директори е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наместо да имаше целосна истрага, наместо уште првиот ден најодговорните да бидат повикани во обвинителството да даваат искази, да се препотуваат, а премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Хрситијан Мицкоски на денешниот митинг во Петровец, јавно го праша Зоран Заев зошто го шета Венко Филипче, на Филипче му порача ...
| | веќе видена | слични

Додека министерот за здравство Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани, од страна на премиерот се амнестирани од политичка и морална одговорност за ...
| | веќе видена | слични

Итна седница во Собранието за разрешување на Филипче и Хасани бара опозицијата по скандалозното одбивање на оставките од страна на премиерот Заев кој се ...
| | веќе видена | слични

Незадоволни од одлуката на премиерот Заев да не ги прифати оставките на Филипче и Хасани, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ најавија дека ќе поднесат иницијатива до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 534 | | | веќе видена

Во недела, СДСМ и ВМРО ДПМНЕ бираат претседател на партијата. Според политичкиот аналитичар Петар Аросовски, работите во опозизијата се познати и Мицкоски ќе ...
сите 460 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Наместо министерот Бектеши и директорот Ковачевски, да бидат веднаш разрешени од функциите, поради тоа што се обидуваат да ја сокријат состојбата во ...
сите 71 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 147 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 276 | | | веќе видена

Единствениот начин за постигнување договор меѓу Белград и Приштина е дијалогот, изјави американскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар за ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Власта сака седница за пописот, а не сака за одговорноста на Филипче и Заев за 14 загинати во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: