Еден починат и уште 378 болни од Ковид-19 од 7.647 тестови, најмногу во Скопје и Тетово


Во последните 24 часа регистрирани се 378 случаи на ковид-19 од 7.647 тестирања (или 4,9 отсто од број на тетсирани), а починато е едно 71-годишно лице од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерството за здравство денеска соопшти дека во болницата во Тетово изминатото деноноќие има голем наплив на пациенти и се работи на интензивна ...
| | веќе видена | слични

 Изминатото деноноќие било тешко за тетовчани, во болницата помош побарале граѓаните кои имале тешко дишење, висока температура, ниска сатурација на најголем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во болницата во Тетово изминатото деноноќие има голем наплив на пациенти по големиот пораст на заразени со коронавирус во овој град.Од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата од ковид-19 зеде уште еден живот на медицинско лице, пренесува „Плусинфо“. Станува збор за 28 годишна медицинска сестра од општата болница во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вакцинацијата и почитувањето на новите мерки се клучни за заштитата на јавното здравје, истакна на прес-конференција, Ненад Коциќ – пратеник на СДСМ. Тој ...
| | веќе видена | слични

Се размислува и за воведување дополнителни локални мерки за заштита од Ковид за што ќе биде разговарано утре. -На колегите од Тетово им се дава соодветна ...
| | веќе видена | слични

Бројот на нови случаи со заразени од ковид 19 во последните денови забрзано расте, инфективните оделенија се полнат. Вкупно се аплицирани над 1 милион доци, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ и Заев до вчера ни велеа дека се најдобри. Народот им покажа дека се најлоши. До вчера не убедуваа дека победиле, на изборите кои ги загубија, а сега се ...
сите 421 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден починат и уште 378 болни од Ковид-19 од 7.647 тестови, најмногу во Скопје и Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: