S&P Global Ratings годинава очекува економски раст на Русија од 3,7 проценти

Во последната деценија, поточно во периодот 2010/2020 година, за азил во некоја од земјите на ЕУ и Швајцарија аплицирале 207,2 илјади албански граѓани, од нив ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има подобрување на економиите во Источна Европа, и повеќе од очекуваното, но во Македонија нема подобрување, покажуваат економските проекции на Виенскиот ...
| | веќе видена | слични

Безбедноста на патиштата е јавно-здравствено прашање и треба да му се пристапи со енергија и посветеност како на предизвиците со ковид-19, вели д-р Јасмина ...
| | веќе видена | слични
9 копии
9 копии

И Виенскиот институт за економски студии ги скрши розевите очила на Заев - 4 квартал нема раст, дефицитот е зголемен, а капитални инвестиции нема, се истакнува ...
| | веќе видена | слични

Виенскиот институт за економски студии ги скрши розевите очила на Зоран Заев и покажа дека македонската економија нема раст четири квартали, дефицитот е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Виенскиот институт за меѓународни економски студии утврдува дека Македонија е една од трите земји во Централна и Источна Европа кај која нема подобрување на ...
| | веќе видена | слични

И Виенскиот институт за економски студии „ги скрши розевите очила“ на премиерот Зоран Заев со податокот дека чеврти квартал во времето на неговото владеее ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 268 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

S&P Global Ratings годинава очекува економски раст на Русија од 3,7 проценти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: