ВМРО-ДПМНЕ: Извештајот на Виенскиот институт ги скрши розовите очила на Заев низ кои ја гледа економијата што тоне


Виенскиот институт за економски студии ги скрши розевите очила на Зоран Заев и покажа дека македонската економија нема раст четири квартали, дефицитот е ...
| | веќе видена | слични

Прифатени се осум амандамни на ребалансот на Буџетот, од вкупно 222 колку што беа поднесени. Меѓу прифатените амандмани има и неколку поднесени од опозицијата. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ја заврши амандманската расправа за ребалансот на Буџетот. Прифатени се осум амандамни на ребалансот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Ветувавте чист воздух, ветувавте здрава животна средина, а на секој буџет и ребаланс, се помалку и помалку има средства за истата, порача денес од Собранието ...
| | веќе видена | слични

На Комисијата за финансирање и буџет на чиј дневен ред е ребалансот на буџетот за 2021 година во говорите на пратениците од власта и опозицијата продефилираа и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Генералниот секретар на владејачката партија Миле Зечевиќ денеска беше обвинет од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека бил позитивен на ковид за време на посетата на ...
сите 156 | | | веќе видена

Премиерите на Северна Македонија и на Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков денеска во Софија, како дел од програмата на официјалната посета на ...
сите 437 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи, Бујар Османи и Теодора Генчовска денеска на средба во Софија, непосредно пред почетокот на Втората заедничка седница меѓу ...
сите 382 | | | веќе видена

На сличен чекор се одлучи и Велика Британија кои започнаа со повлекување на дел од вработените во нивнотото официјално претставништво во Украина. За професорот ...
сите 141 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
сите 282 | | | веќе видена

Никола Димитров, поранешниот вицепремиер и поранешен министер за надворешни работи, во гостувањето на Тема на денот во Дневникот на Сител, во врска со ...
сите 306 | | | веќе видена

Најстудено утрово е во Крушево и во Берово со -12 степени. Во Крива Паланка се измерени -10, во Битола, Штип, Претор и Виница -9, осум степени под нулата е во ...
сите 245 | | | веќе видена

Денешната средба на сојузот на синдикати со владата на која требаше да се разговара за зголемување на минималната плата и за примена на законските измени за ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Извештајот на Виенскиот институт ги скрши розовите очила на Заев низ кои ја гледа економијата што тоне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: