Амандманска расправа за ребаланс на Буџетот


4 копии

Здравјето на граѓаните, здравата економија, како и здрави финансии и општество воопшто остануваат клучни приоритети за оваа година. Во таа насока е и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На расипничко трошење на народните пари на владината коалиција му нема крај. За жал ова е уште една изгубена година за Република Македонија. Парите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во изминатиот период внимателно ја следев целата дебата за ребалансот на буџетот за 2021 година кој за разлика од претходните пати го најавувате поскромно, а ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Да се опстои на домашниот и меѓународните пазари 85 години е навистина успех, а тој успех не би бил можен, доколку Алкалоид не ги ...
| | веќе видена | слични

Пензиите во Бугарија од 1 октомври ќе се зголемат во просек за 12,5 отсто. Додадок ќе добијат 431.000 пензионери над 65 години, кои примаат пензија што е под ...
| | веќе видена | слични

Во буџетот се предвидени милионски суми за купување на мебел и возила, за државни вработувања и зголемување на плати во институциите, наместо за проекти важни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амандманска расправа за ребаланс на Буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: