Два банкрота на Југославија – едниот за време на кралот, другиот за време на Тито

Време зa читање: 13 минути Голем дел од српската јавност нема рационална свест за Кралството Југославија и Социјалистичка Федеративна Република Југославија и ...
| | веќе видена | слични

Станбен и комерцијален комплекс во вредност од 3,5 милијарди долари, што се гради на местото на поранешниот аеродром во Минск, се очекува да го смени ликот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Франција формира фонд од три милијарди евра за поддршка на средни и големи компании за излез од коронавирус-кризата, изјави францускиот министер за финансии ...
| | веќе видена | слични

Економската криза во Либан е една од најтешките во последните 150 години, проценува Светска банка. Скоро пет милиони Либанци живеат во сиромаштија. Десетици ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на Европската Унија во следните неколку недели треба уште еднаш да разговараат за долго закочените апликации од балканските држави за влез во блокот. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светска банка процени дека сериозната економска и финансиска криза во Либан ќе биде означена како една од најлошите во светот во повеќе од 150 години. Во ...
| | веќе видена | слични

Во денеска објавениот извештај на Светска банка се вели дека од крајот на 2019 година, Либан се соочува со комплексни предизвици, вклучувајќи ја најголемата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За време на пандемијата Французите заштедија 142 милијарди евра повеќе од нормално,а владата се надева дека тие во голема мерка ќе ги потрошат овие заштеди на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 389 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 207 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 185 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 171 | | | веќе видена

Главниот епидемиолог на Исланд, Торолфур Гуднасон изјави дека не може да исклучи дека неодамна воведените ограничувања поради ковид, може да траат и до 15 ...
сите 418 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два банкрота на Југославија – едниот за време на кралот, другиот за време на Тито

Од:
До кого (е-маил):
Порака: