Франција основа фонд од три милијарди евра за помош на големи и средни компании

Франција формира фонд од три милијарди евра за поддршка на средни и големи компании за излез од коронавирус-кризата, изјави францускиот министер за финансии ...
| | веќе видена | слични

„Нашата непосредна, итна цел е да обезбедиме еднаков пристап до вакцините за земјите со низок и среден приход, да ги дистрибуираме вакцините побрзо и пошироко. ...
| | веќе видена | слични

Европската унија денеска испрати план до Светската трговска организација (СТО) кој треба да овозможи поголемо производство и достапност на вакцините против ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев и Венко Филипче се најповикани за случајот во Тетово каде што изгоре модуларната болница. Засега никој ниту презема одговорност, ниту дава оставка, ...
сите 476 | | | веќе видена

Тетовската полиција денеска приведе уште две лица поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа насилно да поминат преку ...
сите 145 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 148 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 318 | | | веќе видена

177 деца од ООУ Братство Единство од Охрид се во изолација поради контакт со позитивни професори. Информацијата ја потврди директорот на училиштето, кој вели ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција основа фонд од три милијарди евра за помош на големи и средни компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: