За време на пандемијата Французите заштедија 142 милијарди евра повеќе од нормално

За време на пандемијата Французите заштедија 142 милијарди евра повеќе од нормално,а владата се надева дека тие во голема мерка ќе ги потрошат овие заштеди на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

За првпат во историјата, Европската комисија очекува да издаде 80 милијарди евра долгорочни обврзници оваа година за да помогне во финансирање на план за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Франција формира фонд од три милијарди евра за поддршка на средни и големи компании за излез од коронавирус-кризата, изјави францускиот министер за финансии ...
| | веќе видена | слични

Со продажбата на обврзници, како и краткорочните хартии од вредност во 2021 година, ЕУ „ќе може да ги покрие најитните потреби на земјите-членки и да ги стави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија треба да се задолжи оваа година околу 80 милијарди евра преку емисии на долгорочни обврзници поради финансирање на фондот НекстЏенерејшнЕУ ...
| | веќе видена | слични

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 641 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изразува длабока згрозеност од обидите на Алијансата за Албанците да ја скрие нејзината рака и преку протести да ја ...
сите 130 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 229 | | | веќе видена

Сево ова кое деновиве се случува дава силна потврда на она кое постојано го повторувам дека нема држава се додека полтрони и лигуши се на високи позиции во ...
| | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За време на пандемијата Французите заштедија 142 милијарди евра повеќе од нормално

Од:
До кого (е-маил):
Порака: