Светска банка: Економската криза во Либан е една од најтешки во последните 150 години

Светска банка процени дека сериозната економска и финансиска криза во Либан ќе биде означена како една од најлошите во светот во повеќе од 150 години. Во ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата ги зголеми невработеноста и сиромаштијата во светот. Но, ќе биде и полошо годинава. До крајот на годинава, светот ќе има уште десетици милиони ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Се проценува дека најмалку 220 милиони луѓе во светот ќе останат без работа оваа година, што е значително над нивото пред пандемијата, додека слабото ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Богатството на најбогатите во Јапонија се зголеми за скоро 50 проценти во текот на минатата година, и покрај пандемијата Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 641 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изразува длабока згрозеност од обидите на Алијансата за Албанците да ја скрие нејзината рака и преку протести да ја ...
сите 130 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 229 | | | веќе видена

Сево ова кое деновиве се случува дава силна потврда на она кое постојано го повторувам дека нема држава се додека полтрони и лигуши се на високи позиции во ...
| | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска банка: Економската криза во Либан е една од најтешки во последните 150 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: