Италијански банки се соочуваат со загуба од девет милијарди евра

Време зa читање: < 1 минутa Богатството на најбогатите во Јапонија се зголеми за скоро 50 проценти во текот на минатата година, и покрај пандемијата Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични

„Епл“ сака вработените да се вратат во своите канцеларии до септември, според меморандумот испратен до вработените претходно оваа недела. Работниците ќе мора ...
| | веќе видена | слични

„Епл“ очекува своите вработени да се вратат во своите канцеларии до септември, се вели во известувањето испратено до вработените во средата.Вработените ќе ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Маркетинг индустријата во Германија изминатата година беше силно погодена поради пандемија со корона вирусот. Инвестициите наменети ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Технолошката компанија „10Pines“ одлучила да пристапи радикално на начинот кој се однесува кон вработените. Компанијата се обидува да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Централната изборна комисија на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе ги верификува кандидатурите кои ги исполнуваат критериумите за избор на ...
сите 421 | | | веќе видена

Бројот на активни ковид случаи во земјава изнесува 8 037, од кои најголем број, 3 826 се во Скопје, покажуваат вчера објавените податоци од Институтот за јавно ...
сите 1055 | | | веќе видена

Луѓето кои претходно шиеја заштитни маски, почнаа да шијат и торби, откако цената на кесите скокна на 15 денари, со цел да се дестимулира нивната употреба. ...
сите 206 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 141 | | | веќе видена

Лионел Меси ја освои „Златната топка“, а иако од прогласувањето на победникот поминаа неколку дена се уште во фудбалскиот свет се дискутира за изборот. ...
сите 245 | | | веќе видена

Властите во Бугарија веќе ги соопштија првичните информации од истрагата, а институциите во Македонија наместо истрага, си ја префрлаат одговорноста од една на ...
сите 313 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италијански банки се соочуваат со загуба од девет милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: