СДСМ: Платите растат кога сме на власт


Зоран Заев без срам и перде ветува нов инвестициски циклус, а од тој кој што го ветуваше пред две години нема ништо реализирано. Очигледно штом го фатат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири дека економските мерки реализирани од Владата предводена од СДСМ даваат резултат, дека во време на пандемија се спасени стотици ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев пред 2 години ветуваше 5 милијарди eвра инвестициски циклус. Ни инвестиции видовме, ни бутур. Напротив долгот порасна 1,7 милијарда евра и е на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Да погледнеме едно видео со истите лажни ветувања кои денес ги кажува Заев, а кои ги кажуваше и во август 2019-та година. Зоран Заев пред 2 години ветуваше 5 ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ за време на своето владеење го удвои јавниот долг и земаше скапо кредити за да финансира непродуктивни проекти каков што беше и проектот Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со новиот закон за продажба на земјоделско земјиште дефинитивно го штитиме земјоделското земјиште од секаков вид на недоречености или злоупотреби при ...
| | веќе видена | слични

„Индустриското производство има раст од 7.6 проценти. Индексот на прометот на индустријата во март има раст од 27.1 процент. Извозот е зголемен за 18.1 ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања рече дека економијата е во добра состојба и во услови на пандемијата и најави нови вработувања и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, на седницата за пратенички прашања во Парламентот соопшти дека економијата е во добра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Платите растат кога сме на власт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: