Бочварски: Со преку 720 работиници и 360 машини работиме на автопатот Кичево – Охрид


3 копии

Mинистерот за транспорт и врски Благој Бочварски заедно со директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми денеска извршија увид во изградба на автопатот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако владата се пофали дека ќе интензивира изградбата на автопатот Кичево-Охрид на терен сосема поинаква слика. Екипата на „Република“ беше на лице место и ...
| | веќе видена | слични

ФБ страницата на Радио Слободна Европа во изминатите денови се наполни со ваши коментари, почитувани, на повеќе теми, се чини повеќе од кога да е. За почетокот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изградбата на автопатот Кичево – Охрид е меѓу приоритетите на Владата. Посебен тим на Министерството за транспорт и врски и Јавното претпријатие за државни ...
| | веќе видена | слични

Имаме силен интензитет на работа на автопатот Кичево – Охрид, секојдневно работат преку 360 машини со преку 720 работници. Сите дополнителни работи се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пет хеликоптери, три српски и еден македонски полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти директорот на Центарот за управување со кризи, ...
сите 342 | | | веќе видена

Иако се чини дека се стабилизираа актуелните шест изборни единици, сепак тие се многу проблематични. Првиот проблем произлегува од нелогичната географија на ...
сите 262 | | | веќе видена

Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на ...
сите 600 | | | веќе видена

Ако мислевте дека директорот на ЦУК е на терен и ја следи состојбата во пехчево, која е многу полоша од онаа во Кичево, се лажете. Тазе директорот вечерва е на ...
сите 254 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски: Со преку 720 работиници и 360 машини работиме на автопатот Кичево – Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: