„Кој знае која по ред“ најава за завршување на автопатот Кичево-Охрид: Бочварски вели дека тоа ќе се случи до крајот на 2023


Изградбата на автопатот Кичево – Охрид е меѓу приоритетите на Владата. Посебен тим на Министерството за транспорт и врски и Јавното претпријатие за државни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако владата се пофали дека ќе интензивира изградбата на автопатот Кичево-Охрид на терен сосема поинаква слика. Екипата на „Република“ беше на лице место и ...
| | веќе видена | слични

ФБ страницата на Радио Слободна Европа во изминатите денови се наполни со ваши коментари, почитувани, на повеќе теми, се чини повеќе од кога да е. За почетокот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 509 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (среда и четврток), целата територија на државата ќе биде зафатена со ...
сите 378 | | | веќе видена

Поради високите температури пожарот беше како темпирана бомба, вели за Фактор, Благој Паунов, командир на Територијалната противпожарна единица од Кочани. ...
сите 164 | | | веќе видена

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 63 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 203 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 356 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 265 | | | веќе видена

31-годишен охриѓанец е уапсен откако прво предизвикал сообраќајна незгода а потоа насилно се однесувал кон оштетеното лице а бил агресивен и кон полициските ...
сите 190 | | | веќе видена

Пожарите кои ја зафатија земјата донесоа тешка илинденска ноќ, но благодарение на професионалноста и солидарноста на пожарникарите и граѓаните и натаму немаме ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Кој знае која по ред“ најава за завршување на автопатот Кичево-Охрид: Бочварски вели дека тоа ќе се случи до крајот на 2023

Од:
До кого (е-маил):
Порака: