Премиерот Заев: Сакаме зелена енергија, ќе поскапува струјата


2 копии

Регулаторната комисија за енергетика минатата година во јули даде предлог за намалување на ДДВ на електрична енергија од 18 на 5 проценти, за што Владата даде ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Ако Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги прифати барањата на енергетските компании сметките за струја ќе се зголемат за 50 денари на ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија на енергетика смета дека треба да се намали ДДВ за струја од 18 на 5 проценти. Оттаму велат дека според нивните сознанија, тоа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика ги прави последните пресметки околу формирањето на новата цена на струјата. Деталите за тоа колкави трошоци поднеле ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Која ќе биде новата цена на струјата од август месец!?Регулаторите веќе ги прават пресметките, а барањата на енергетските компании ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 687 | | | веќе видена

Поминаа четири дена од кампањата за вториот круг на Локалните избори 2021, а кандидатите за градоначалници и лидерите на поголемите партии полека ги ...
сите 314 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 273 | | | веќе видена

Решавање на постоечките проблеми во Општина Чаир и создавање услови за нормален, урбан живот, најави кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, ...
сите 340 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 21 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 310 | | | веќе видена

Ана Петровска од Зелен хуман град вели дека ДОМ и ЛДП преку својот кандидат за градоначалник на Скопје освоиja 8911 гласа, додека таа освои 9954, или 1043 ...
сите 303 | | | веќе видена

Државниот завод за ревизија поднесе Предлог до Државната изборна комисија за запирање на исплатата на средства кои се исплаќаат од Буџетот на Република ...
сите 33 | | | веќе видена

„Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови. Ќе обезбедиме повеќе средства за развој на спортот преку општинскиот сојуз на спортови. Ќе ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев: Сакаме зелена енергија, ќе поскапува струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: