Премиерот Заев: Сакаме зелена енергија, ќе поскапува струјата


2 копии

Регулаторната комисија за енергетика минатата година во јули даде предлог за намалување на ДДВ на електрична енергија од 18 на 5 проценти, за што Владата даде ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Ако Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги прифати барањата на енергетските компании сметките за струја ќе се зголемат за 50 денари на ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија на енергетика смета дека треба да се намали ДДВ за струја од 18 на 5 проценти. Оттаму велат дека според нивните сознанија, тоа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика ги прави последните пресметки околу формирањето на новата цена на струјата. Деталите за тоа колкави трошоци поднеле ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Која ќе биде новата цена на струјата од август месец!?Регулаторите веќе ги прават пресметките, а барањата на енергетските компании ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По протестот во Тетово во кој се бараше одговорност за загинатите 14 лица во пожарот во модуларната болница, 5 лица завршија во осумдневен притвор. Блерим ...
сите 180 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Северна Македонија е на врвот во Европа по бројот на смртни случаи. „Замислете за една и пол година да ги снема Крушево и Вевчани - токму жртви зеде ковидот“, ...
сите 347 | | | веќе видена

Драган Ковачки, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, го проѕва министерот за здравство, Венко Филипче, барајќи да одговори на прашања кои, како што вели, повлекуваат ...
сите 140 | | | веќе видена

Околу осум лица загинаа додека повеќе од десет се повредени во драмата на рускиот универзитет каде непознато лице отвори оган кон студентите и вработените, ...
сите 42 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 347 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 284 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев: Сакаме зелена енергија, ќе поскапува струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: